O Tecnifibre

Značku Tecnifibre vlastní francouzská společnost Major Sports, založená r. 1979 Thierrym Maissantem.

Jak jsme se vyvíjeli

Předchozí
1978

1978 - Zrod značky. Značku založil spolu s bývalým francouzským jezdcem formule 1 Hermanem Da Silva Ramosem.

1983

1983 - První výplety “Made in France“. Tecnifibre vyrábí první polyuretanovou strunu kompletně novou technologií. Celá produkce probíhá ve Francii.

1985

1985 - První vyplétací stroje. Tecnifibre rozšiřuje svůj záběr i na vyplétací stroje, jejich výroba opět plně probíhá ve Francii. Spolehlivost strojů pomáhá značce Tecnifibre stát se oficiálním vyplétačem mnoha turnajů na okruhu ATP.

1987

1987 - Tecnifibre se stává oficiálním vyplétačem na Roland Garros.

1998

1998 - Tecnifibre je oficiálním dodavatel míčů na Roland Garros.

2004

2004 - Tecnifibre a tenisové rakety. Tecnifibre vstupuje na trh s tenisovými raketami dvěma řadami T-fight a T-flash.

2009

2009 - NEXT, nová generace hráčů. Tecnifibre se zapojuje do programu NEXT, který vychovává novou generaci mladých perspektivních hráčů. Tým vede Janko Tipsarevič.

2013

2013 - Tecnifibre se stává oficiálním partnerem ATP World Tour.

2017

2017 - Nour El Sherbini a Mohamed El Shorbagy na vrcholu. Dvě světové jedničky hrající s vybavením Tecnifibre již více než 10 let.

Další

Technologie, které používáme

Továrna na struny

Společnost Major Sports vlastní továrnu pro výrobu strun, situovanou na severu Francie, již více než 30 let. Tecnifibre je díky tomu leaderem trhu ve výrobě multivlákenných strun.

Továrna na výrobu míčů

Tato jedinečná továrna, která je ve vlastnictví Major Sports a společnosti Bridgestone, je umístěna v Thajsku a vyrábí více než milion tuctů míčů ročně. Ve spojení s technologiemi Bridgestone se míče Tecnifibre řadí mezi nejlepší míče na trhu – díky své jedinečné kvalitě. Všechny míče jsou schváleny a vyhovují standardům ITF.

Továrna na vyplétací stroje

Spenlé Pizzera je nejstarší továrnou pro výrobu strojů na světě – byla otevřena v roce 1949. Všechny stroje Tecnifibre jsou vyráběné v této továrně a všechny náhradní díly pocházejí z Francie. Stroje vynikají vysokou kvalitou a výjimečnou spolehlivostí.